Jak to jest z tym winem. Zdrowe, czy nie?

Opublikowano przez admin

Pij wino, będziesz zdrowy

Alkohol jest obecny w życiu człowieka od najdawniejszych czasów. Wino służyło nie tylko do wznoszenia toastów, było uciechą dla koneserów, ale i miało działanie lecznicze, profilaktyczne. Już w starożytności wykorzystywano wino do leczenia chorób, jako środek przeciwgorączkowy i wzmacniający. Dziś spotkać się można z podzielonymi opiniami na temat wpływu win na zdrowie człowieka, jedni twierdzą, że szkodzi, inni, że pomaga. Wiarygodne badania

Źródło: sklep wina www.sklep.winaimport.pl

potwierdzające
dobroczynny wpływ wina na ludzki organizm przedstawiła doktor Lanzmann-Petithory, która wraz z zespołem obserwowała przez wiele lat grupę składającą się z ok. 100 000 osób. Doktor Dominique Lanzmann-Petithory wyraźnie zaznacza, że efekt działania wina nie należy traktować jako efekt działania innego alkoholu. Nasuwa się pytanie, dlaczego, skoro wino zawiera alkohol? Racja, ale zawiera też sok winogronowy, który z kolei zmniejsza ryzyko zachorowania na raka. Jak dowodzą badania, działanie owoców przeważa nad działaniem alkoholu. Ponadto wino zawiera polifenole, które mają właściwości ochronne, osłaniają błonę śluzową przewodu pokarmowego.

Bezpieczna ilość- zdrowe życie

Oczywiście wino, podobnie jak inny rodzaj alkoholu, należy spożywać w odpowiednich ilościach. Powinniśmy brać przykład z Francuzów, którzy piją wino w umiarze, regularnie, zazwyczaj do posiłku spożywanego bez pośpiechu. Zatem spokojnie możemy wznieść toast na zdrowie, pamiętając, że wino pijemy dla jego wyjątkowych walorów smakowych, dla podkreślenia ważności chwili, wydobycia wspaniałego smaku potraw. Warto pić dobre wina, relaksować ciało i umysł, pamiętając jednak, by zachować zdrowy rozsądek oraz umiar. Tylko wówczas ten szlachetny napój zapewni nam dłuższy żywot.